تبلیغات
هیات هنرهای رزمی و کونگ فو شهر زواره((باشگاه مركزی محبان شهداء)) - مسابقه،... مبارزه...
هیات هنرهای رزمی و کونگ فو شهر زواره((باشگاه مركزی محبان شهداء))
طریقت دانایی ما به درک ماست درک نیروی فکر ماست واین نیروی فکر درجسم ما قرار دارد که بدان میگوییم پایگاه تفکر
درباره وبلاگ


مقام معظم رهبری :
اگر بخواهید جسم را به قدرت زیبایی، به توانایی به
بروز قدرتها و استعدادهای گوناگون برسانید باید ورزش كنید.


مربیان در حال فعالیت :
راهدان علی رضا لباف قاسمی
زیر نظر استاد روح الله باقری


.

در فلسـفه هنـرهای رزمـی چیـزی بنام مسـابقه وجـود نداشـته و ندارد . آنانـكه میخواستند حقیقت را نابودكنند، مسـابقه را جایگزین مبارزه كردند. مسابقه یك سیسـتم غربی است كه برای سرگرمی طراحی شـده است و... قوانین آنرا طوری وضع كردند تا ما را سرگرم بازی كنند، بنحوی كه هدفهای متعالی كه در هنرهای رزمی وجود دارد را فراموش كنیم. دریك مسابقه رزمی، دو نفری كه روبروی هم می ایستند، میكوشند تا ازهم امتیاز بگیرند، به همین دلیل چه بخواهند و چه نخواهند به هم آسـیب میرسـانند و هركس كه امتیاز بیشتری بگیرد، اول خواهدشد، نه كسی كه شایستگی بیشتری دارد. البته برای اینكه بگوینـد، ارزشـهای انسـانی نیز برایشان مهم هست، كاپ اخلاق هم میـدهند! ازآنجایی كه ملاك درسـتی برای ارزیابی وجود ندارد، همیشـه یك عده وجود دارندكه ادعا میكنند حقشـان خورده شـده اسـت. نحوه برگزاری مسـابقات ، وزن كشی ، گرفتن مبلغی جهت شـركت در مسـابقه ، سیستم داوری و . . . همه اینها جای تأمل دارد و باید بررسی شود، هزینه و زمان زیادی كه صـرف اجرای یك مسابقه میشـود ونیز مجموعه اعمالی كه در یك مسـابقه انجام میشود ، چه رسالتی را دنبال میكند. آیا چیزی جز آسیب رساندن به جسم و ذهن، تبلیغات منفی و سودجویی وسوء استفاده عده ای از این جریان وجود دارد؟ همه كسـانیكه در یك مسـابقه رزمی شـركت كردند و یا شـاهد آن بودند میدانند كه مسابقه چیزی جز بازی نیست . چرا خودتان را فریب میدهید؟

در فلسفه هنرهای رزمی جسم جایگاهی مقدس است، از آن جهت كه ذهن و روح پاك و متعالی، فقط در جسمی سالم میتواند قرارگیرد وبه همین دلیل به سلامت و پاكی جسم اهمیت زیادی داده میشود. هنر رزمی ، هنر مبارزه كردن است، نه مسـابقه دادن. مبارزه با ضعفها و بدیها . مبارزه برای خود سـازی است و نیز برای سـاختن جهانی سالم، بدوراز زشتیها وآلودگیها. مبارز، با نفس خود به مبارزه برمیخیزد، تاهمه نیروهای منفی كه پیرامونش را فراگرفته اندرا از خود دور كند. مبارزه برای تندرستی اسـت، نه برای آسیب رساندن به خود و دیگران . در یك مبارزه، دو نفر میكوشند تا نقاط ضعف خود را بشـناسند، بدون اینكه بهم آسیب برسـانند.

در مبارزه كسی حقش خورده نمیشود، زیرا قرار نیسـت یكی اول شود و یكی آخر. هر دو نفر برنده هسـتند، زیرا در جریان مبارزه آموخته ها و تجربیات و سـطح آمادگیشـان بیشتر خواهد شد . در مبارزه داوری وجودندارد، هركس در مورد ضعفها و قوتهای خود قضـاوت میكند و درواقع این استـاد است كه مبارزه را كنترل و راهبـری میـكند و در نهایت مطالب عمـیقی را در مـورد حقـیقت مبارزه به مبارزان می آموزد... ما با تمام نیرو و تلاش خود برای احـیاء حقیقت مبارزه میكوشیم . خواسـتن تنها با بدست آوردن از بین میرود و تا آن هنگام از كوشش و نبرد نخواهیم ایستاد ... كسانیكه برای احیاء حقیقت پیكار میكنند ، رنج میبرند و در نهایت پیروز خواهند شد...

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
.
شنبه 30 فروردین 1393
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید